USERNAME

PASSWORD


EN   ES   PT

Club FootySimulator - List of clubs by country : Spain

La Liga logo La Liga: 20 teams

Alavés

Babazorros

Mendizorrotza

Athletic Bilbao

Lehoiak

San Mamés

Atlético Madrid

Los Rojiblancos

Wanda Metropolitano

Barcelona

Blaugranes

Camp Nou

Cádiz

Submarino Amarillo

Ramón de Carranza

Celta de Vigo

Los Celestes

Balaídos

Elche

Los Franjiverdes

Martinez Valero

Espanyol

Periquitos

El Prat

Getafe

Azulones

Coliseum Alfonso Pérez

Granada

El Graná

Nuevo Los Cármenes

Levante

Granotes

Ciutat de València

Osasuna

Los Rojillos

El Sadar

Rayo Vallecano

Rayo

Vallecas

Real Betis

Béticos

Villamarín

Real Madrid

Los Blancos

Santiago Bernabéu

Real Mallorca

Los Bermellones

Iberostar Stadium

Real Sociedad

Txuri-urdinak

Anoeta

Sevilla

Los Rojiblancos

Ramón Sánchez Pizjuán

Valencia

Los Che

Mestalla

Villarreal

El Submarino Amarill

Estadio de la Cerámica

Segunda Division logo Segunda Division: 22 teams

Alcorcón

Los Alfareros

Santo Domingo

Almería

Rojiblancos

Juegos Mediterráneos

Amorebieta

Azules

Urritxe

Burgos

Burgaleses

Estadio El Plantío

Cartagena

Efesé

Cartagonova

Eibar

Armagiñak

Ipurua

Fuenlabrada

Kirikos

Estadio Fernando Torres

Girona

Blanquivermeil

Montilivi

Huesca

Oscenses

El Alcoraz

Ibiza

Estadi Municipal de Can Misses

Las Palmas

La UD

Gran Canaria

Leganés

Lega

Butarque

Lugo

Albivermillos

Anxo Carro

Málaga

Los Boquerones

La Rosaleda

Mirandés

Los Rojillos

Anduva

Ponferradina

La Ponfe

El Toralín

Real Oviedo

Carbayones

Carlos Tartiere

Real Sociedad B

Sanse

Campo José Luis Orbegozo

Real Valladolid

Pucela

José Zorrilla

Real Zaragoza

Los Maños

La Romareda

Sporting Gijón

Rojiblancos

El Molinón

Tenerife

Tete

Heliodoro Rodriguez Lopez

Primera División RFEF - Group 1 logo Primera División RFEF - Group 1: 20 teams

Athletic Bilbao B

Katxorroak

Lezama Facilities

Badajoz

Nuevo Vivero

Calahorra

Estadio La Planilla

Celta Vigo B

Os Celestes

Barreiro

Cultural Leonesa

La Cultu

Reino de León

Deportivo de La Coruña

Depor

Riazor

Extremadura UD

Azulgranas

Francisco de la Hera

Internacional de Madrid

Polideportivo Municipal

Racing Club de Ferrol

Os Diaños Verdes

La Malata

Racing Santander

Los Racinguistas

El Sardinero

Rayo Majadahonda

Majariegos

Mini Estadio Cerro del Espino

Real Unión

Txuri-beltz

Stadium Gal

San Sebastián de los Reyes

Sanse

Municipal Nuevo Matapiñonera

SD Logrones

SDL

Mundial 82

Talavera de la Reina

El Prado

Tudelano

Estadio Ciudad de Tudela

UD Logroñés

UDL

Estadio Las Gaunas

Unionistas de Salamanca

Unionistas

Reina Sofía

Valladolid Promesas

Pucela

Ciudad Deportiva del Real Valladolid

Zamora

Estadio Ruta de la Plata

Primera División RFEF - Group 2 logo Primera División RFEF - Group 2: 20 teams

Albacete

Queso Mecánico

Carlos Belmonte

Alcoyano

Deportivo

El Collao

Algeciras

Nuevo Mirador

Atlético Baleares

Balearicos

Estadio Balear

Atlético Sanluqueño

El Palmar

Barcelona B

Barca B

Estadi Johan Cruyff

Betis Deportivo

Béticos

Ciudad Deportiva Luis del Sol

Castellón

Orelluts

Nou Estadi Castàlia

Cornellà

Nou Camp Municipal

FC Andorra

Els Tricolors

Camp de Fútbol de Prada de Moles

Gimnàstic de Tarragona

Nàstic

Nou Estadi

Linares Deportivo

Azulillos

Linarejos

Linense

Balona

Estadio Municipal

Real Madrid Castilla

RM Castilla

Estadio Alfredo Di Stéfano

Sabadell

Arlequinats

Nova Creu Alta

San Fernando CD

Estadio Iberoamericano

Sevilla Atlético

Estadio Jesús Navas

UCAM Murcia

Universitarios

La Condomina

UE Costa Brava

Blanquivermells

Palamos Costa Brava

Villarreal B

El Submarino Amarill

Ciudad Deportiva

Segunda División RFEF - Group 1 logo Segunda División RFEF - Group 1: 8 teams

Compostela

Compos

San Lazaro

Coruxo

O Vao

Langreo

UPL

Estadio Ganzábal

Marino de Luanco

Miramar

Navalcarnero

Estadio Mariano González

Pontevedra

os Granates

Pasarón

Salamanca UDS

Estadio Helmántico

Unión Adarve

Lobos

Garcia de La Mata

Segunda División RFEF - Group 2 logo Segunda División RFEF - Group 2: 6 teams

Arenas de Getxo

El Histórico

Gobela

Gernika

Urbieta

Izarra

Estadio Merkatondoa

Laredo

Charles

Campo de Fútbol San Lorenzo

Mutilvera

Valle Araguren

Osasuna Promesas

Promesas

Instalaciones de Tajonar

Segunda División RFEF - Group 3 logo Segunda División RFEF - Group 3: 10 teams

Badalona

Escapulats

Estadi Municipal

Ebro

Arlequinados

Estadio Pedro Sancho

Ejea

EJE

Municipal de Ejea

Espanyol B

Los Periquitos

Ciutat Esportiva Dani Jarque

Lleida Esportiu

Els Blaus

Camp d'Esports

Numancia

Numantinos

Los Pajaritos

Peña Deportiva

Estadio Municipal

Prat

Sagnier

Tarazona

Municipal

Teruel

Estadio Pinilla

Segunda División RFEF - Group 4 logo Segunda División RFEF - Group 4: 7 teams

Cadiz B

El Submarino Amarillo

Estadio Ramón Blanco

Córdoba

Los Califas

Nuevo Arcángel

Don Benito

Vicente Sanz

Lorca Deportiva

El Deportiva

Francisco Artes Carrasco

Mérida AD

Romanos

Estadio Romano

Tamaraceite

El Támara

Juan Guedes

Villanovense

Estadio Romero Cuerda

Segunda División RFEF - Group 5 logo Segunda División RFEF - Group 5: 8 teams

Atletico Levante

Granotas

Ciudad Deportiva de Buñol

El Ejido

Santo Domingo

Hércules

Herculanos

José Rico Pérez

La Nucia

Camilo Cano

Melilla

Estadio Álvarez Claro

Real Murcia

Nueva Condomina

Recreativo Granada

El B

Ciudad Deportiva del Granada CF

UD Socuéllamos

Estadio Paquito Jiménez