Club FootySimulator - Team List By Country (SPA)

La Liga logo La Liga: 20 teams

Alavés Babazorros Mendizorrotza
Athletic Bilbao Lehoiak San Mamés
Atlético Madrid Los Rojiblancos Wanda Metropolitano
Barcelona Blaugranes Camp Nou
Cádiz Submarino Amarillo Ramón de Carranza
Celta de Vigo Los Celestes Balaídos
Elche Los Franjiverdes Martinez Valero
Espanyol Periquitos El Prat
Getafe Azulones Coliseum Alfonso Pérez
Granada El Graná Nuevo Los Cármenes
Levante Granotes Ciutat de València
Osasuna Los Rojillos El Sadar
Rayo Vallecano Rayo Vallecas
Real Betis Béticos Villamarín
Real Madrid Los Blancos Santiago Bernabéu
Real Mallorca Los Bermellones Iberostar Stadium
Real Sociedad Txuri-urdinak Anoeta
Sevilla Los Rojiblancos Ramón Sánchez Pizjuán
Valencia Los Che Mestalla
Villarreal El Submarino Amarill Estadio de la Cerámica

Segunda Division logo Segunda Division: 22 teams

Alcorcón Los Alfareros Santo Domingo
Almería Rojiblancos Juegos Mediterráneos
Amorebieta Azules Urritxe
Burgos Burgaleses Estadio El Plantío
Cartagena Efesé Cartagonova
Eibar Armagiñak Ipurua
Fuenlabrada Kirikos Estadio Fernando Torres
Girona Blanquivermeil Montilivi
Huesca Oscenses El Alcoraz
Ibiza Estadi Municipal de Can Misses
Las Palmas La UD Gran Canaria
Leganés Lega Butarque
Lugo Albivermillos Anxo Carro
Málaga Los Boquerones La Rosaleda
Mirandés Los Rojillos Anduva
Ponferradina La Ponfe El Toralín
Real Oviedo Carbayones Carlos Tartiere
Real Sociedad B Sanse Campo José Luis Orbegozo
Real Valladolid Pucela José Zorrilla
Real Zaragoza Los Maños La Romareda
Sporting Gijón Rojiblancos El Molinón
Tenerife Tete Heliodoro Rodriguez Lopez

Primera División RFEF - Group 1 logo Primera División RFEF - Group 1: 20 teams

Athletic Bilbao B Katxorroak Lezama Facilities
Badajoz Nuevo Vivero
Calahorra Estadio La Planilla
Celta Vigo B Os Celestes Barreiro
Cultural Leonesa La Cultu Reino de León
Deportivo de La Coruña Depor Riazor
Extremadura UD Azulgranas Francisco de la Hera
Internacional de Madrid Polideportivo Municipal
Racing Club de Ferrol Os Diaños Verdes La Malata
Racing Santander Los Racinguistas El Sardinero
Rayo Majadahonda Majariegos Mini Estadio Cerro del Espino
Real Unión Txuri-beltz Stadium Gal
San Sebastián de los Reyes Sanse Municipal Nuevo Matapiñonera
SD Logrones SDL Mundial 82
Talavera de la Reina El Prado
Tudelano Estadio Ciudad de Tudela
UD Logroñés UDL Estadio Las Gaunas
Unionistas de Salamanca Unionistas Reina Sofía
Valladolid Promesas Pucela Ciudad Deportiva del Real Valladolid
Zamora Estadio Ruta de la Plata

Primera División RFEF - Group 2 logo Primera División RFEF - Group 2: 20 teams

Albacete Queso Mecánico Carlos Belmonte
Alcoyano Deportivo El Collao
Algeciras Nuevo Mirador
Atlético Baleares Balearicos Estadio Balear
Atlético Sanluqueño El Palmar
Barcelona B Barca B Estadi Johan Cruyff
Betis Deportivo Béticos Ciudad Deportiva Luis del Sol
Castellón Orelluts Nou Estadi Castàlia
Cornellà Nou Camp Municipal
FC Andorra Els Tricolors Camp de Fútbol de Prada de Moles
Gimnàstic de Tarragona Nàstic Nou Estadi
Linares Deportivo Azulillos Linarejos
Linense Balona Estadio Municipal
Real Madrid Castilla RM Castilla Estadio Alfredo Di Stéfano
Sabadell Arlequinats Nova Creu Alta
San Fernando CD Estadio Iberoamericano
Sevilla Atlético Estadio Jesús Navas
UCAM Murcia Universitarios La Condomina
UE Costa Brava Blanquivermells Palamos Costa Brava
Villarreal B El Submarino Amarill Ciudad Deportiva

Segunda División RFEF - Group 1 logo Segunda División RFEF - Group 1: 8 teams

Compostela Compos San Lazaro
Coruxo O Vao
Langreo UPL Estadio Ganzábal
Marino de Luanco Miramar
Navalcarnero Estadio Mariano González
Pontevedra os Granates Pasarón
Salamanca UDS Estadio Helmántico
Unión Adarve Lobos Garcia de La Mata

Segunda División RFEF - Group 2 logo Segunda División RFEF - Group 2: 6 teams

Arenas de Getxo El Histórico Gobela
Gernika Urbieta
Izarra Estadio Merkatondoa
Laredo Charles Campo de Fútbol San Lorenzo
Mutilvera Valle Araguren
Osasuna Promesas Promesas Instalaciones de Tajonar

Segunda División RFEF - Group 3 logo Segunda División RFEF - Group 3: 10 teams

Badalona Escapulats Estadi Municipal
Ebro Arlequinados Estadio Pedro Sancho
Ejea EJE Municipal de Ejea
Espanyol B Los Periquitos Ciutat Esportiva Dani Jarque
Lleida Esportiu Els Blaus Camp d'Esports
Numancia Numantinos Los Pajaritos
Peña Deportiva Estadio Municipal
Prat Sagnier
Tarazona Municipal
Teruel Estadio Pinilla

Segunda División RFEF - Group 4 logo Segunda División RFEF - Group 4: 7 teams

Cadiz B El Submarino Amarillo Estadio Ramón Blanco
Córdoba Los Califas Nuevo Arcángel
Don Benito Vicente Sanz
Lorca Deportiva El Deportiva Francisco Artes Carrasco
Mérida AD Romanos Estadio Romano
Tamaraceite El Támara Juan Guedes
Villanovense Estadio Romero Cuerda

Segunda División RFEF - Group 5 logo Segunda División RFEF - Group 5: 8 teams

Atletico Levante Granotas Ciudad Deportiva de Buñol
El Ejido Santo Domingo
Hércules Herculanos José Rico Pérez
La Nucia Camilo Cano
Melilla Estadio Álvarez Claro
Real Murcia Nueva Condomina
Recreativo Granada El B Ciudad Deportiva del Granada CF
UD Socuéllamos Estadio Paquito Jiménez